Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2020. December 02. 09:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Drágulnak az autópálya-matricák árai

Drágulnak az autópálya-matricák árai

A személygépkocsikra (D1 díjkategória) jövőre az éves autópálya-matrica 44 660 forint, a megyénkénti 5200 forint, a tíznapos heti 3640 forint, a havi 4970 forint lesz

- derült ki az autopalyamatrica.hu honlapon kedden közzétett tájékoztatásból.

A D2 díjkategóriában (7-nél több személy szállítására alkalmas jármű, tehergépkocsi 3,5 tonnáig, és lakókocsi) a heti autópálya-matrica 7270 forintba, a havi 9930 forintba, az éves e-matrica itt is 44 660 forintba, míg a megyei 10 390 forintba kerül majd.

A B2 kategóriába tartozó járműveknél (buszok) a heti matricáért 16 110 forintot, havi matricáért 22 830 forintot, éves autópálya-matricáért 207 770 forintot kell majd fizetni.

A tájékoztatás szerint a jövő évi megyei és éves autópálya-matricák elővásárlása december 7-én kezdődik. Érvényességük január 1-től 2022 január 31-ig tart.

A nemrég kihirdetett törvénymódosítással olyan rendszer épült ki, amely évente biztosítja az útdíjak automatikus inflációkövetését.

Az évenként külön beavatkozás nélkül frissülő megoldás legfőbb hozadéka, hogy az úthasználók számára kiszámíthatóvá válik a díjtételek változása, tervezhetővé annak mértéke - írta korábbi közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon