Hírek
2020. December 19. 15:05, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
E-mailben tájékoztatják a védőoltásokra regisztrálókat

A kormány e-mailben tájékoztatja a vakcinainfo.gov.hu oldalon regisztrálókat a védőoltások engedélyezési folyamatáról
- tudatta a Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton az az MTI-vel.
A Kormányzati Tájékoztató Központ által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a levélben többi között az szerepel, hogy az oltóanyagok engedélyezését az Európai Gyógyszerügynökség és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet végzi. Az engedélyezés során a gyógyszerészeti hatóság a vakcinák megfelelőségét, hatásosságát, biztonságát, minőségét és gyártási helyét is vizsgálja.
A kormány eddig már 17,5 millió adag oltóanyagot kötött le különböző gyártóknál. A védőoltások beadása oltási terv alapján történik majd. Azok az állampolgárok kapnak tájékoztató levelet, akik a regisztráció során erre felhatalmazást adtak - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.