Hírek
2012. December 29. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Egy ügyvéd szerint 30 család ingatlanát árverezhetik el Szegeden és Makón
Harminc család lakóingatlanát árverezhetik el, amennyiben jogerőre emelkedik a Szegedi Törvényszék pénteken egy keretbiztosítéki jelzálog érvényesítése ügyében meghozott ítélete - közölte Makláry András ügyvéd, az egyik alperes jogi képviselője.
Egy szegedi vállalkozó társasházak építésére projektcégeket hozott létre. A vállalkozások összességében 450 millió forint értékben hitelszerződéseket kötöttek a Raiffeisen Bankkal, amely keretbiztosítéki jelzálogot jegyzett be az ingatlanokra. A hitelszerződésekben rögzítették többek között a lakások minimális eladási árát, s azt is, hogy a vételárat a vevők a projektcégek pénzintézetnél vezetett számláira fizetik be. A legtöbb esetben azonban ez nem így történt, a vevők készpénzben fizettek, a vállalkozó pedig csak az összeg egy részét juttatta el a bankba. Bizonyos ingatlanoknál az adásvételi szerződésben szerepelt a bank jelzálogjoga, a vállalkozó azonban kötelezettséget vállalt arra, hogy tehermentesíti a lakást, ami azonban nem történt meg. Akadt olyan vevő is, aki csak akkor tudta meg, hogy az általa vásárolt, a szerződés alapján per- és tehermentes ingatlanon banki jelzálog van, amikor megkapta a földhivatali bejegyző okiratot. Az elsőfokú ítélet alapján a lakások tulajdonosai kötelesek tűrni, hogy a pénzintézet ingatlanukból elégítse ki követelését. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy - az ítélet jogerőre emelkedése esetén - a bank elárverezheti a lakásokat - közölte az ügyvéd. A jogi képviselő tájékoztatása szerint Lakatos Péter bíró az ítélet indoklása során kifejtette, ha valaki keretbiztosítéki jelzáloggal terhelt ingatlant vásárol, annak számítania kell arra, hogy a zálogjogosult érvényesítheti követelését. Makláry András tudatta, fellebbeznek a döntés ellen, így az ügy a Szegedi Ítélőtáblán folytatódhat. Szenti Szabolcs, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére elmondta, az ügy kapcsán büntetőeljárás indult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
