Hírek
2021. Május 31. 14:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egyedülálló lehetőséget kínál idén nyáron a Fővárosi Nagycirkusz
Egyedülálló lehetőséget kínál idén nyáron a Fővárosi Nagycirkusz - mondta az újranyitást ünneplő vasárnapi szabadtéri gálaműsoron Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára.
"Olyan magyar művészek, artistaművészek lépnek fel idén nyáron, akik a pandémia miatt nem tudnak elmenni éppen egy hajóra dolgozni vagy a világ nagy cirkuszaiban fellépni: itthon vannak. Ez lehetőséget ad arra, hogy egy nyáron keresztül megismerkedhessenek velük. Vigyék ennek hírét!" - mondta az államtitkár.
Magyarország művészeti intézményeinek munkatársai, művészei az elmúlt évben nem pihentek, hanem azért dolgoztak, hogy amikor kinyílnak a kapuk, átvehessék a stafétát az orvosoktól, az egyészségügyi és rendvédelmi dolgozóktól. Hiszen lelki egészségünk megtartásához a művészetre is szükségünk van - fejtette ki Fekete Péter.
A Fővárosi Nagycirkusz június 4-én, hosszú szünet után újra kinyitja kapuit.
Az újranyitást ünneplő, Szabó László és Szente Vajk által rendezett szabadtéri gálaműsor fellépői között volt Földes László Hobo, a Roy és Ádám Trió, az Abrakazabra, valamint a Kötéltánc elnevezésű dalpályázat művészei.
A koncertek között artistaszámok voltak láthatók a Dinasztiák című műsor művészeitől, akiket élőben kísért a Fővárosi Nagycirkusz zenekara. Fellépett a többszörös cirkuszfesztivál-díjas Varga Riko Manuel és Varga Vanessza zsonglőrszámával, a Weiss Junior fliegende csoport lengőtrapéz-produkciójával és a Duo Juderto romantikus gurtniszámával.
A kutyák és emberek közötti bizalmat és játékosságot Richter Miska és Richter Alena mutatta be nyolc uszkár kutyájával, Ádám Krisztián magasdrót-egyensúlyozó számmal, míg Boiachin Diana lengőrúd számmal lépett a közönség elé. A műsorban fellépett a Richter Kevin ugródeszka csoport is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
