Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2018. Március 20. 15:27, kedd | PR

Egyházi ingatlanokat épít a Jánosik Kft.

Egyházi ingatlanokat épít a Jánosik Kft.

Három egyházi ingatlan kivitelezését, korszerűsítését nyerte el közbeszerzésen a Jánosik és Társai Kft., összesen 1.2 milliárd forint értékben.

Budapesten egy református óvodát újítanak fel, bővítenek, Miskolcon egy új református templomot és gyülekezeti házat építenek, s ugyancsak a borsodi megye központban alakítanak át és bővítenek egy Görögkeleti Általános iskolai épületet – tájékoztatott Jánosik Lajos tulajdonos.

A fővárosban a Budapest-Fasori Református Kollégium Csipkebokor Óvodája felújításának a megrendelője a Magyarországi Református Egyház Duna-melléki Református Egyházkerülete. A VII. kerületi ingatlant 489,1 millió forintból korszerűsítik. Az 1915 négyzetméteres óvodát a nagyberuházás során 2044 négyzetméteresre bővítik. Új lépcsőház, elő tetővel fedett bejárati terasz és egy új lift is épül. Felújítják, modernizálják a teljes épület energetikai rendszerét. Új játszóeszközökkel, parkosítással szépítik meg a gyerekintézmény kertjét. Az igényeknek jobban megfelelően alakítják át az alagsori helyiségeket. A tornaterem és a gyülekezeti helyiségek sem maradnak ki a rekonstrukcióból, öltözőket vizes blokkokat alakítanak ki. Az első és a második emeleten óvodai csoportszobák kapnak helyet valamint az aula is teljesen megújul. A harmadik emeleten nevelőtestületi szoba, fejlesztő szobák, mosó- és gépészeti helyiségek épülnek.

Miskolcon az Avas-Dél Lakótelepen, egy új református templom és gyülekezeti ház építését bízták a Jánosik és Társai Kft.-re. Ennek a beruházásnak a nettó értéke 365 millió forint. Itt összesen 878 négyzetméter alapterületen, három szintet húznak fel, s különálló harangtornyot is építenek. Az épületek kialakításának fontos szempontja volt az akadálymentesítés, amelynek egyik meghatározó eleme a lift beépítése. Összesen 56 helyiséget alakítanak ki és gondoskodnak a közművesítésről, kamerarendszer felszereléséről és a kerítésekről is.

Bővíti és átalakítja a Miskolci Görög-katolikus Általános iskola épületét is a cég. A 352,7 milliós beruházás során új tetőteret építenek, vizesblokkokkal, kicserélik a nyílászárókat és a hőszigetelést. A tantermek mindegyikébe új, hideg-meleg vizes mosdókat szerelnek fel. Az épületben akadálymentes mosdó is készül.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 09:35, szerda | PR

K&H: már a húsvéti locsolkodáskor kapott pénz is taníthat takarékoskodásra

a zsebpénz és az ünnepi ajándékpénz is fontos szerepet játszhat a pénzügyi szokások kialakulásában

2026. Március 30. 19:05, hétfő | PR

MAGNÓLIÁK A KERTBEN

2026. Március 26. 20:43, csütörtök | PR

Gödöllőt szépíti a Jánosik Kft.

Nyílt közbeszerzésen nyerte el 28 hónapos időtartamra a Jánosik és Társai Kft. Gödöllő város közigazgatási területének növényápolási munkáit – tájékoztatott Jánosik Lajos, a cég tulajdonosa.