Hírek
2017. Szeptember 07. 09:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyre bővülnek az emberek elsősegélynyújtási ismeretei

A számos program és a média, valamint a közszereplők hathatós közbenjárására sokat javult a lakosság elsősegélynyújtással kapcsolatos ismerete az elmúlt években
- mondta az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában Toldi Ferenc, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőtisztje.
Jelezte, a mentőszolgálaton kívül több szervezet, így például a Magyar Vöröskereszt is szervez elsősegélynyújtó tanfolyamokat, de már vannak telefonos applikációk is, amelyekkel a legfontosabb lépések elsajátíthatók.
Toldi Ferenc hozzátette, a tanfolyamokon szerzett elsősegélynyújtó ismereteket ideális esetben évente kellene felfrissíteni.
Az Európai Vöröskereszt Szervezetek 2000-ben történt kezdeményezésére minden év szeptemberének második szombatján rendezik meg az elsősegélynyújtás világnapját.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.