Hírek
2021. Szeptember 22. 17:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre kevesebb a szabálytalanság a Balatonnál

Egyre kevesebb a szabálytalanság a Balatonnál, két évvel ezelőtt még minden negyedik, az idén már csak minden hatodik balatoni vállalkozásnál találtak valamilyen szabálytalanságot a NAV munkatársai
- közölte az adóhivatal szerdán az MTI-vel. Kiemelték, még tart az előre meghirdetett akciósorozat ellenőrzési anyagainak feldolgozása, eddig az adóhivalt mintegy 34 millió forint bírságot szabott ki a szabálytalanságok miatt.
A közleményben felidézik, hogy a NAV revizorai az idén júliusban és augusztusban a vendéglátóhelyeket, a strandokon árusítókat és a szálláshely-szolgáltatókat ellenőrizték. Többek között a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentését, az online pénztárgépek szabályos használatát és a készpénzkészlet kezelését vizsgálták csaknem kétezer alkalommal. A mintegy 300 mulasztás kétharmadánál nem adtak nyugtát, 67 vállalkozó pedig feketén foglalkoztatta alkalmazottjait, 11 esetben az online pénztárgépet nem használták megfelelően vagy jövedéki szabályokat sértettek meg a kereskedők.
A súlyosan mulasztók utólagos adóellenőrzésekre is számíthatnak - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin