Hírek
2017. December 30. 17:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre nagyobb szükség van reál beállítottságú fiatalokra
Major László matematikus, jövőkutató szerint a munkaerőpiacon egyre nagyobb szükség van reál beállítottságú fiatalokra.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karának adjunktusa az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, hogy jelenleg a Luma Center dél-finnországi központját vezeti, az országos hálózat célja a természettudományok, a matematika népszerűsítése.
Major László kiemelte, hogy Finnországban nagy tisztelet övezi a magyar természettudományos oktatás hagyományait.
A matematikus szerint a jelenlegi társadalmi berendezkedés kissé idejétmúlt. Úgy vélte, több informatikus kellene, és fontos lenne a tartalmi tudás helyett inkább a problémamegoldó készségre helyezni a hangsúlyt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
