Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2020. Január 19. 18:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Czeglédi Zsolt

Egyre több migráns érkezik

Egyre több migráns érkezik

Egyre több migráns érkezik, akik folyamatosan keresik a lehetőséget, hogy bejussanak Európába - mondta Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő szombat este az M1 csatornán.

A műsorban felidézték, hogy az Európai Unió határ- és partvédelmi ügynökségének (Frontex) igazgatója pénteken Brüsszelben, a testület 2019-es migrációs adatait rögzítő jelentésének bemutatására összehívott sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy a Törökországból Európába vándorlók száma rendkívüli mértékben megugrott. Fabrice Leggeri szerint a szíriai és afganisztáni viszályoktól menekülők "elárasztották" Törökországot, majd Görögország felé indultak.

Kis-Benedek József szerint a kerítéssel ellátott magyar határszakaszokon is próbálkoznak a migránsok, de egyre többen akarnak Románián keresztül is bejutni az országba. Nincs könnyű dolguk, mert a román határvédelem nagyon felkészült - fűzte hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta azt is, az embercsempészet ma már nagyobb üzlet, mint a kábítószer-kereskedelem, és csak a fegyvercsempészet jövedelmezőbb nála. Ez azt jelenti, hogy az embercsempészek hatalmas összegeket tudnak "beszedni", és valószínű az is, hogy ezen szervezett bűnözői csoportok vezetői nem Európában, hanem külföldön vannak - fogalmazott.

Fotón: migránsok által hátrahagyott gumicsónak a Tisza Szeged és a szerb országhatár közötti szakaszán

Címkék: európa, migráns

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.

2026. Július 27. 07:18, hétfő | Belföld

Újabb hőhullám várható a héten