Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2013. Március 22. 09:44, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Egyszerűen elkészíthető az szja-bevallás a NAV szolgáltatásával

Egyszerűen elkészíthető az szja-bevallás a NAV szolgáltatásával

Egyszerűen, néhány kattintással telepíteni lehet a számítógépekre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) új szolgáltatásával azokat a programokat, amelyek a személyijövedelemadó-bevallás elkészítéséhez szükségesek - tájékoztatott pénteken az adóhatóság.

A közlemény szerint a szolgáltatás előnye, hogy a letöltés nem igényel számítástechnikai és idegen nyelvi ismereteket, a program bármikor újraindítható, futtatható. A félig kitöltött bevallás megnyitható, a végleges kitöltés után kinyomtatható, az ügyfélkapuval rendelkezők pedig elektronikus úton el is küldhetik bevallásukat a NAV-nak.
A programok telepítése a www.nav.gov.hu honlapon lévő, "SZJA" feliratú képre kattintva indítható el. A háttérben futó program automatikusan megvizsgálja, hogy a szükséges Java-környezet rendelkezésre áll-e. Ha a számítógépen nincs Java, vagy nem megfelelő verziójú, a megjelenő link segítségével egyetlen kattintással telepíthető a Java-keretrendszer. Az eredetileg angol felirat magyarra fordítva jelenik meg - hívta fel a figyelmet a NAV.
Ha a megfelelő Java már telepítve van, akkor a következő képernyőn található, "ÁNYK - 1253 és aktív súgó telepítése" menüpontra kattintva letöltődik a bevallás programja. A telepítés befejezésekor a 2012. évre vonatkozó személyijövedelemadó-bevallás automatikusan megnyílik és kitölthetővé válik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk