Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2018. Július 29. 07:22, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

El kell kezdeni a hepatitiszfertőzöttek kiszűrését és kezelését

El kell kezdeni a hepatitiszfertőzöttek kiszűrését és kezelését

El kell kezdeni a vírusos hepatitisszel fertőzöttek kiszűrését és kezelését ahhoz, hogy 2030-ra már ne jelentsen népegészségügyi problémát ez a betegség

- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton, a hepatitisz világnapján az MTI-vel. A közlemény szerint a kormányzat 2017-ben csatlakozott az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kezdeményezéséhez, amelynek célja a különböző vírusfertőzések által okozott májgyulladás visszaszorítása.

A jelenleg ismert hepatitisz vírusokat A-tól G-ig jelzik, a kezdeményezés a vérrel és testnedvekkel terjedő hepatitisz B és a hepatitisz C fertőzés visszaszorítására összpontosít.

A folyamat első lépéseként az egészségügyi dolgozók kötelező hepatitis C-szűrését végzi majd el az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat - közölték. A hepatitisz C-fertőzés megszüntetése érdekében szakértői bizottság jön létre, amelynek feladata a teljes visszaszorítás tervének kidolgozása és a lehetséges fertőzött csoportok meghatározása - írták.

A krónikus vírushepatitisz-fertőzések a lakosság csaknem egy százalékát érintik Magyarországon. Mivel a fertőzések évtizedekig lappanghatnak úgy, hogy közben nem okoznak jellegzetes panaszokat, a fertőzöttek nagy része nem is tud fertőző betegségéről - emelték ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.