Hírek
2014. Március 28. 13:07, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Elemzők: pozitív jelzés az S&P döntése
Pozitív jelzésnek tartják az MTI által megkérdezett elemzők, hogy stabilra javította Magyarország hosszú futamú államadós-besorolásának kilátását az eddigi negatívról a Standard & Poor's, ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy a besorolás egyik nagy nemzetközi hitelminősítőnél sincs még a befektetésre ajánlott kategóriában.
Alapvetően pozitívnak tartja a Standard & Poor's döntését Gabler Gergely, az Erste Bank vezető makrogazdasági elemzője, de szerinte az lenne az igazán átütő siker, ha Magyarország államadós-besorolása mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítőnél visszakerülne a befektetési kategóriába.
A szakember felhívta a figyelmet arra, hogy a Standard & Poor's-nál két fokozattal a befektetési kategória alatt van a besorolás, míg a Moody's és Fitch Ratings hitelminősítőknél csak eggyel, tehát még mindig a Standard & Poor's a legpesszimistább Magyarországgal szemben.
Gabler Gergely emlékeztetett: számos nagy nemzetközi alapkezelő van, amelyek csak befektetésre ajánlott kötvényeket tarthatnak. Ha a magyar osztályzat is ebbe a kategóriába kerülne, akkor nemcsak a feltörekvő piaci, hanem az egyéb alapokba is bekerülhetnének a magyar kötvények. Ezzel nőne a kereslet a hazai kötvények iránt, csökkenne a kötvénypiaci hozamszint, ami mérsékelné az állam kamatterheit - emelte ki.
Réczey Zoltán, a Buda-Cash elemzője is úgy látja, hogy a döntés pozitív jelzés, megerősíti azt, hogy javul Magyarország külső befektetői megítélése.
Az S&P azokat a főbb pontokat emelte ki, amelyeket a piaci szereplők is fontosnak tartanak, a növekedési kilátások javulását, a mérséklődő nettó adósságállományt, illetve a költségvetési hiány 3 százalék alatti szintjét - közölte az elemző.
A szakember is hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a magyar osztályzat még mindig a befektetésre nem ajánlott kategóriában van. A nemzetközi megítés még mindig nem igazán jó, de javul. Ha a kedvező tendenciák folytatódnak, akkor elképzelhető, hogy belátható időn belül megtörténik az első felminősítés, de várhatóan még nem a közeli jövőben - fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
