Hírek
2024. Január 09. 06:00, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Elérte a háromszázezret az egységes alapellátási ügyeleti rendszerben ellátott betegek száma
Elérte a háromszázezret az Országos Mentőszolgálat egységes alapellátási ügyeleti rendszerében ellátott betegek száma - közölte a szervezet hétfőn az MTI-vel.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) tájékoztatása szerint a tavaly február 1-jén Hajdú-Bihar vármegyében indult egységes rendszerhez eddig 17 vármegye csatlakozott, és a működés mindenhol zavartalan. Hozzátették, hogy február 1-jétől Fejér és Pest vármegyében folytatódik az egységes alapellátási ügyeleti rendszer országos kiterjesztése.
A közlemény idézte Győrfi Pált, az OMSZ szóvivőjét, akit azt mondta, hogy a jellemzően enyhébb egészségügyi problémákra az esetek több mint 90 százalékában az ügyeleti ellátás megfelelő megoldást jelentett, 19 105 beteget kellett további szakellátásra vagy kórházi felvételre küldeni. Hozzátette, hogy több mint 32 ezer esetben a telefonos tanácsadás elegendőnek bizonyult, több mint 246 ezer beteget valamelyik ügyeleti telephelyen részesítettek ellátásban, 21 ezer beteghez pedig ügyeleti kocsit küldtek, és a lakásukon látták el őket. Kitért arra is, hogy az alapellátási ügyeletben ellátottak 37 százaléka 18 évnél fiatalabb volt.
A 1830-as hívószám mindenhol jól működik, a visszajelzések alapján az ügyeleti rendszerrel az ellátottak továbbra is elégedettek - hangsúlyozta az OMSZ a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 14:00, csütörtök | Életmód
Az év lepkéje 2026-ban a nagy tűzlepke
A lakossági internetes szavazás alapján a 2026-os év lepkéje a nagy tűzlepke lett - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szerdán az MTI-vel.
2026. Február 12. 07:24, csütörtök | Életmód
Révész Máriusz: katasztrofális állapotban vannak gyermekeink
Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód
Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t
Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
