Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2011. December 14. 07:19, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Elfogadták a Munka törvénykönyvét

Elfogadták a Munka törvénykönyvét

Név szerinti szavazással, s az ellenzéki frakciók nemleges válaszával fogadta el a parlament az új Munka törvénykönyvét:

a jövő év júliusában hatályba lépő szabályozás erősíti a védett kor intézményét, ugyanakkor növeli a rendkívüli munkaidő éves korlátját és eltérő összegű minimálbérezést tesz lehetővé.

Az új szabályozás 2012 július 12-től váltja érdemben az 1992 óta elfogadott Munka törvénykönyvét – erre a kormánypárti képviselők az MSZP kérésére névvel is igent mondtak. A szabályozás megtartja, sőt erősíti a nyugdíj előtti védett kor intézményét: a munkáltató a határozatlan időtartamú munkaviszonyt csak akkor szüntetheti meg, ha a munkavállaló lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, illetve olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi – írja a hirado.hu.

Az új törvénykönyv továbbá évi 200 óráról 250-re emeli a rendkívüli munkaidő határát, a kollektív szerződésekben pedig maximum 300 órára ad lehetőséget. Változás az is, hogy a kabinet eltérő összegű minimálbért állapíthat meg a különböző ágazatok és munkavégzések esetében- a bérezés pedig az ágazati sajátosságokat és helyi munkaerő-piaci lehetőségeket is figyelembe veszi majd.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre