Hírek
2020. Október 07. 08:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elfogták egy embercsempész bűnszervezet vezetőjét - VIDEÓVAL
Elfogták egy embercsempész bűnszervezet vezetőjét, A. F. szír állampolgárt kedden a fővárosban - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szerdán a police.hu oldalon.
A nyomozás adatai szerint a bűnszervezet tagjai 2019 októbere és 2020 januárja között a szerb-magyar határ térségéből legkevesebb 33 alkalommal szállítottak Magyarországról Ausztriába - főképp szír és afgán - illegális bevándorlókat . Alkalmanként három-hat embert vittek, és esetenként naponta többször is fordultak. A szállításért a szervezők emberenként 120-250 euró közötti összeget fizettek a sofőröknek - írták.
Az embercsempészés miatt az eljárást a Bács Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság indította 2020 elején, miután január 14-én Jakabszállás térségében elfogtak egy férfit, akinek a kocsijában öt szír illegális bevándorló volt. A rendőrök megállapították, hogy az embercsempész tevékenységét egy budapesti nő koordinálta; őt június 16-án fogták el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
