Hírek
2021. December 01. 10:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Elfogtak két férfit egy 23 évvel ezelőtti kettős gyilkosság miatt

Elfogtak két szlovák állampolgárságú férfit - egyiküket Németországban, a másikat Budapesten -, akit egy 23 évvel ezelőtti gyilkossággal gyanúsítanak
- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szerdán a police.hu oldalon.
Azt írták, hogy a nyomozás adatai szerint 1999. február 2-án a Budapest XV. kerületében, a Szent Korona útján található egyik vendéglátóhelyen ismeretlen tettesek megöltek egy magyar és egy bolgár állampolgárságú férfit.
A bizonyítékok alapján a bűncselekményt D. Alex és B. Karol szlovák állampolgárok követték el, akik ellen európai elfogatóparancsot adtak ki, amelynek alapján október 8-án D. Alexet Budapesten, míg B. Karolt ugyanazon napon Németországban elfogták a rendőrök.
A német hatóságok B. Karol kiadatásáról döntöttek, majd - az osztrák rendőség közreműködésével - november 30-án Hegyeshalomnál átadták a Nemzeti Nyomozó Iroda és a Terrorelhárítási Központ munkatársainak.
A férfit november 30-án gyanúsítottként hallgatták ki a fenti ügyben, majd őrizetbevételét követően letartóztatására tettek előterjesztést.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 03. 13:46, péntek | Belföld
Magyar Közút: az erős szél miatt fakidőlések nehezíthetik hétvégén a közlekedést
A meteorológiai előrejelzések alapján már pénteken megerősödhet több térségben is szél, de szombaton gyakorlatilag az egész ország területén viharos, minimum 70 km/órás széllökésekre számíthatnak a közlekedők.
2023. Február 03. 10:26, péntek | Belföld
Holtan esett össze egy huszonéves fiatal az egyik óbudai edzőteremben
Spinning edzés közben lett rosszul az a 25 év körüli fiatal, akihez tegnap kérték a mentők gyors segítségét egy óbudai edzőterembe - írja az OMSZ.
2023. Február 03. 09:26, péntek | Belföld
A havazás után jön a szélvihar, akár 100 km/órás széllökésekkel
A Dunántúlon többfelé a 100 km/órát is meghaladhatja a legerősebb széllökések sebessége.
2023. Február 03. 08:33, péntek | Belföld
Erős széllökésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Erős széllökések veszélye miatt másodfokú figyelmeztetést adott ki Fejér, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala vármegye területére szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.