Hírek
2019. Június 18. 18:06, kedd |
Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti:
Elhalasztották a matematika kisérettségit Szerbiában, mert kiszivárogtak a kérdések
Elhalasztották az úgynevezett kisérettségit matematikából Szerbiában, mert az oktatási minisztérium közlése szerint kiszivárogtak a tesztek.
A nyolcadik osztály végén Szerbiában vizsgát kell tenniük a diákoknak anyanyelvből, matematikából, valamint egy általános ismereteket felmérő és műveltségi feladatokat tartalmazó tesztet is ki kell tölteniük. Az itt megszerzett pontok, valamint az általános iskola utolsó három évének érdemjegyei alapján kerülhetnek be a tanulók a különböző középiskolákba, tehát a felmérők felvételi vizsgának számítanak.
Mladen Sarcevic oktatási miniszter a belgrádi Vecernje Novostinak elmondta, a feladatlapok az egyik iskolából szivárogtak ki úgy, hogy valaki felbontotta a tesztet tartalmazó tartalékborítékot, és eladta a feladatlapot, amely aztán felkerült a közösségi oldalakra. A tárcavezető bejelentette: a rendőrség nyomozást indított, és a felelősöket le fogják váltani. Hozzátette, hogy ez volt az utolsó év, amikor ilyen előfordulhatott, a következő években már digitálisan kell vizsgázniuk a diákoknak.
Hétfőn mintegy 70 ezer végzős általános iskolás vizsgázott anyanyelvéből, szerdán pedig az úgynevezett kombinált tesztet kell kitölteniük. A módosított matematika "kisérettségit" így csütörtökre halasztották.
2013-ban már a megírt vizsgák után derült ki, hogy az összes feladatlap előre kiszivárgott, így semmisnek nyilvánították a vizsgaeredményeket, a diákok pedig az általános iskolai érdemjegyeik alapján kerültek be a középiskolákba. A tesztlapokat készítő nyomda három dolgozóját egy évig terjedő börtönbüntetésre ítélték az eset miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
