Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2022. Augusztus 09. 07:00, kedd | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Elkezdődött a majomhimlő oltási kampánya Olaszországban

Elkezdődött a majomhimlő oltási kampánya Olaszországban

A fertőző betegségekre szakosodott Spallanzani római kórházban kezdődött el a majomhimlő elleni oltás hétfőn, miután az egészségügyi minisztérium adatai szerint 545 esetet azonosítottak.

A vakcinázás első napján tíz embernek adták be az oltást.

A római kórházban a következő napokban kétszáz főt oltanak be, és további hatszázan regisztráltak már - mondta el a főváros térségét fedő Lazio tartomány egészségügyi tanácsosa, Andrea D'Amato.

Lazio 1200 adag vakcinát kapott, a mostanáig a legtöbb esetet számláló Lombardia tartomány kétezret, Emilia-Romagna 600 adagot, Veneto négyszázat. Legkésőbb csütörtöktől Lombardiában is megkezdik a vakcinázást. A Bavarian Nordic által gyártott, Jynneos névvel ismert oltóanyagot használják, melyet az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyezett.

Olaszországban májusban azonosították az első beteget.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) július 23-án globális egészségügyi veszélyhelyzetet rendelt el a majomhimlő miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.