Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2018. Január 24. 11:09, szerda | Belföld
Forrás: mti

Előzetesben a rendőrökre támadó 66 éves, kecskeméti férfi

Előzetesben a rendőrökre támadó 66 éves, kecskeméti férfi

Előzetes letartóztatásba helyezte a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség azt a 66 éves kecskeméti férfit, aki miután a járdán elgázolt egy nőt, rátámadt az őt előállító rendőrökre

- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel. A végzés nem jogerős.

A közlemény szerint a férfi január 21-én délelőtt ütötte el a háza előtt havat lapátoló asszonyt, majd megállás és segítségnyújtás nélkül távozott.

Később a férfi a házához kiérkező járőrökre támadt: először belülről a bejárati ajtónak feszült, hogy a rendőrök ne juthassanak be, majd miután ez nem sikerült, egyiküket ököllel arcon ütötte. A járőrök a férfit ittasságának kivizsgálására a megyei kórházba szállították, de útközben azzal fenyegetőzött, hogy gépkarabéllyal vadássza majd le a két rendőrt, később a kórházban pedig megpróbálta megrúgni őket.

A Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség a férfit hivatalos személy elleni erőszak és könnyű testi sértés elkövetésével gyanúsítja. Az ügyészség szerint a férfi előzetes letartóztatása azért indokolt, mert a bűncselekmény súlyossága, büntetéssel fenyegetettségének mértéke miatt tartani kell attól, hogy a hatóságok elől elszökne, elrejtőzne.

A férfi előzetes letartóztatását a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája egy hónapra elrendelte. A végzés nem jogerős, mert a gyanúsított és védője fellebbezett ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.