Hírek
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
Azt mondta, az élelmiszerláncok indokoltalan áremelése miatt kialakult bonyolult helyzetben Magyarország kormánya a nyugdíjasokat árréscsökkentéssel és élelmiszerutalvánnyal segíti.
Az utalványra jogosultak a nyugdíjasok és más nyugdíjszerű ellátásban részesülők, például a fogyatékossággal élők is megkapják ezt az utalványt - tette hozzá.
A postások szeptember 1-je és október 15-e között kézbesítik az utalványokat, melyeket december 31-ig lehet felhasználni hideg élelmiszer vásárlására. Be lehet váltani hazai kereskedelmi láncok üzleteiben, diszkontokban, pékségekben, hentesnél, zöldségesnél, piacon és az őstermelőknél. Ugyanakkor az utalványból nem lehet venni meleg ételt, alkoholt, dohányterméket, vegyipari árut, kozmetikai cikket - ismertette.
Az utalványok nem névre szólóak, bárki felhasználhatja azokat. Az utalványt nem lehet készpénzre váltani, és pénz sem jár vissza belőle - közölte.
"A nyugdíjasok számíthatnak az Orbán Viktor vezette polgári kormányra" - mondta Nyitrai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
