Hírek
2019. Szeptember 11. 18:04, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Észtország után Románia is visszavonta ideiglenes EU-biztosjelöltjét
Észtország után Románia is visszavonta szerdán ideiglenes jelöltjét az Európai Bizottságba, és így az új brüsszeli testület november eleji hivatalba lépéséig csak huszonhat tagú lesz a biztosok kollégiuma.
A jelölésekre azután került sor, hogy Andrus Ansip észt és Corina Cretu román biztos júliusban lemondott azért, hogy képviselők legyenek az Európai Parlamentben.
Helyükre Bukarest Ioan Mircea Pascut, Tallinn pedig Kadri Simsont kívánta delegálni, végül azonban - a szakemberek szerint az erősödő tiltakozó hangok hatására - mindkét ideiglenes jelöltet hivatalosan visszavonták.
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke korábban arra kérte a két országot, hogy ne jelöljenek senkit, hangsúlyozva, hogy ez csak az adófizetők pénzének pazarlása lenne, minthogy nem is kapnának saját portfóliót a jelenlegi brüsszeli testület mandátumának október 31-i lejártáig tartó rövid időre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
2026. Január 14. 07:10, szerda | Külföld
Olyan képet posztolt a Fehér Ház, amin Trump Grönlandot kémleli az ablakból
Provokatív fotómontázst osztott meg a Fehér Ház: a képen Donald Trump az Ovális Iroda egyik ablaka előtt áll, tekintetét egy utólag odaszerkesztett, hatalmas Grönland-térképre szegezve.
2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld
Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"
Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
