Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2012. Január 14. 14:20, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Feltérképezik, mely kórházhoz, osztályhoz fordulnak szívesebben a betegek

Feltérképezik, mely kórházhoz, osztályhoz fordulnak szívesebben a betegek

Az ellátásszervezés szempontjából nem hátrányos, hogy a betegek, sokszor háziorvosok tanácsára, a legjobbnak tartott orvosokhoz, kórházakhoz igyekeznek.

Sőt az egészségügyi államtitkárság ezt a „pozitív gyakorlatot” meg is szeretné erősíteni – írja a Magyar Hírlap.

Sajátos elemzésre készül az egészségügyi államtitkárság. A már meglévő, intézményszintű analízis után megvizsgálják azt is, hogy a betegek melyik kórházhoz, osztályhoz fordulnak szívesen egy-egy bajukkal. Ezzel finomítható lenne a tényleges betegutak által kirajzolódó kép – tájékoztatta lapunkat Gaál Péter, a kabinet külsős tagja. A szakember elmondása szerint az elemzéshez továbbra is az Országos Egészségbiztosítási Pénztár betegforgalmi adatbázisának személytelenített verzióját használják majd.

Eddig is tudták – tette hozzá Gaál –, hogy vannak kiemelt csoportosulási helyek a betegellátó rendszerben, amelyek középpontjában egy-egy szakmai berkekben is elismert orvos áll, akihez mások tapasztalatai alapján a beutaló kollégák és a betegek egyaránt bizalommal fordulnak. Mostanáig senki nem mérte föl ezeket a csomópontokat, noha az ilyen vizsgálattal jól láthatóvá válnak a betegek számára legfontosabb elérési lehetőségek, minden orvosi szakágban. Az elemzésnek a pozitív gyakorlat megerősítése a célja. Gaál szerint a pontok feltérképezése a formális és informális képzésben is jelentős szerepet kaphat. „Az említett orvosokhoz nemcsak betegek járulnak inkább, hanem más gyógyítók is szívesen csatlakoznak, hogy szakmai fogásokat tanuljanak, átvegyék tőlük a betegekkel való kapcsolatteremtés fortélyait”.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kórházak, orvosok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.