Városlista
2025. február 6, csütörtök - Dóra

Hírek

2022. Május 16. 09:01, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fenntartja a maszkviselést a reptereken és a repülőjáratokon Olaszország

Fenntartja a maszkviselést a reptereken és a repülőjáratokon Olaszország

Olaszország repülőterein és az országból induló légi jártakon megmarad a maszkviselési kötelezettség egészen június 15-ig, annak ellenére, hogy az Európai Unió ezt hétfőtől eltörli

- jelentette be az olasz egészségügyi minisztérium. A hatályos járványintézkedések értelmében a városi és a hosszútávú tömegközlekedési eszközökön június 15-ig kötelező az orrot és szájat elfedő maszk viselése - olvasható az egészségügyi tárca honlapján.

A tárcavezető Roberto Speranza április végi rendelkezése szerint a buszokon, villamoson, metrón, valamint a vonatokon, hajókon és a repülőkön is az FFP2 típusú maszkot kell használni.

Ugyanígy maszkot kell hordani a repülőtereken is.

Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) bejelentése szerint május 16-tól vége lesz az általánosan kötelező maszkviselésnek az európai repülőtereken és repülőjáratokon. A maszk használatát azonban az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) továbbra is leghatásosabb megelőzési eszközként jelölte meg.

Május 31-ig az Olaszországba történő belépéshez továbbra is szükséges a legalább egy oltás felvételét bizonyító oltási vagy más védettségi igazolás. Utóbbi a betegségből történt kigyógyulás igazolásával vagy az utazás előtti 48 órában végzett negatív antigén gyorsteszttel váltható ki. Az igazolást a repülőtereken szúrópróbaszerűen ellenőrizhetik.

Az első és a második oltás érvényessége a beadástól számított hat hónapig tart, emlékeztető oltás esetében az érvényesség nincs határidőhöz kötve.

A belépést követően az oltási vagy védettségi igazolásra nincs szükség Olaszország területén, kivéve a kórházakban, más egészségügyi intézményekben vagy idősotthonokban.

A szállás- és vendéglátóhelyeken nem kell semmilyen igazolást felmutatni, hasonlóképpen a tömegközlekedési eszközökön, múzeumokban, kulturális vagy sporteseményeken, valamint a strandokon sem.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 06. 07:49, csütörtök | Külföld

Kína szerint vámok helyett párbeszédre van szükség az Egyesült Államokkal

A kínai külügyminisztérium szerdán közölte, hogy határozottan ellenzi az újonnan kivetett amerikai vámokat és a Peking szerint a nyomásgyakorlás helyett párbeszédre van szükség az Egyesült Államokkal.

2025. Február 06. 07:48, csütörtök | Külföld

A NATO és az amerikai hadsereg adatbázisaiba tört be egy spanyol hacker

Számos stratégiai fontosságú intézmény, köztük a NATO és az Egyesült Államok hadseregének adatbázisaiba tört be egy spanyol hacker, akinek elfogásáról szerdán számolt be a spanyol belügyminisztérium.

2025. Február 05. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump megszüntetette az amerikai részvételt az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában és az UNESCO-ban

Donald Trump elnök rendeletet írt alá kedden az Egyesült Államok részvételének megszüntetéséről az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában, valamint tagságának megszüntetéséről az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetében (UNE

2025. Február 05. 07:40, szerda | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet

Az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök kedden Bejámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott sajtótájékoztatóján, Washingtonban.