Városlista
2024. december 8, vasárnap - Mária

Hírek

2012. December 14. 05:00, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

A tudósok több mint húsz éve vizsgálják a higiénia-hipotézist, vagyis azt, hogy a modern orvostudomány kezdete előtt a ma veszélyesnek tartott organizmusok védték immunrendszerünket. Az 1980-as évek végén felfedezték, hogy a kora gyermekkorban elszenvedett fertőzések hiányában az immunrendszer megfelelő érése nem következhet be, így az a későbbiekben kóros reakciót fejleszthet ki a baktériumokkal és vírusokkal szemben. Ezért a tudósok felvetették, hogy férgekkel lehetne kezelni az autoimmun betegségeket - írja a Fox News.

Ezzel függhet össze, hogy a 19. században az úgynevezett autoimmun betegségek még nem léteztek. Mivel az emberek nem mosakodtak olyan gyakran, ezért a szennyeződésre aktív immunválasz indult be. Ma is a harmadik világban élőknél jóval kevesebb az autoimmun betegségek előfordulása.

A tudósok ezért azon dolgoznak, hogy bélféreg-terápiával, parazita férgekkel modulálják az immunrendszert. Ezek tulajdonképpen olyan mikroszkopikus férgek, amelyek szabad szemmel nem láthatóak - magyarázta Dr. Karin Hehenberger, a Coronado Biosciences főorvosa.

A kutató szerint ostorférgek petéivel kezelhető lehet az 1-es típusú diabétesz, csakúgy mint a Chron-betegség, mégpedig úgy, hogy 'újraindítja' az immunrendszert.

'Ezzel visszaállítható az egyensúly, s ahelyett, hogy az immunrendszer saját magát rombolná, támadásba lendül a betegség ellen' - mondta Dr. Karin Hehenberger.

Dr. Joel Weinstock az 1990-es években először egereken végzett kísérlete során használt élősködő férgeket az asztma és az 1-es típusú diabétesz kezelésére. Ezután hamarosan a Trichuris Suis féreg petéivel kezdte el kezelni a Chron-betegeket sikeresen. A TSO azonban csak két hétig képes életben maradni az emberi szervezetben, ezért ilyen gyakran kell a kezelést ismételni.

TSO-val kezelhető lehet a cukorbetegség, a Chron-betegség, az autizmus és egyéb autoimmun betegségek is.

Ezek érdekelhetnek még

2024. December 07. 09:01, szombat | Életmód

A győri Széchenyi István Egyetem lesz a 2025-ös EFOTT házigazdája

A győri Széchenyi István Egyetem lesz a 2025-ös EFOTT házigazdája. Az egyetemisták fesztiválját jövőre július 9-től 13-ig tartják a Velencei-tónál - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

2024. December 07. 08:49, szombat | Életmód

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.

2024. December 05. 07:49, csütörtök | Életmód

Plakátkampány indul az Egészségablak időpontfoglaló funkciójának népszerűsítésére

Országos plakátkampányt indít az Egészségablak applikáció időpontfoglalás funkciójának népszerűsítésére a Belügyminisztérium - jelentette be a tárca parlamenti államtitkára szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.

2024. December 03. 07:53, kedd | Életmód

Több száz magyar film elérhető hétfőtől az ünnepek alatt a Filmio kínálatában

Több száz magyar film vált elérhetővé hétfőtől a Filmio, a Nemzeti Filmintézet streaming platformjának kínálatában, ahol egészen január 6-ig lehet a kiemelt alkotásokat ingyenesen megtekinteni.