Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2011. Augusztus 17. 14:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Feszültséget teremt a gazdasági helyzet a családban

Feszültséget teremt a gazdasági helyzet a családban

Friss közvélemény-kutatás szerint az amerikaiak kétharmada érzi úgy, hogy az ország gazdasági helyzete stressz faktorként jelentkezik magánéletében is. Többen komoly vitákat folytatnak ismerőseikkel a válsághelyzetről.

Gazdaság - feszültség

A Rasmussen Reports napokban közétett jelentése szerint az amerikaiak 67 százaléka érzi úgy, hogy az ország megrendült gazdasági helyzete feszültséget okoz családi életében, míg 28 százalék szerint az anyagi nehézség hátrányosan hat családi, baráti kapcsolataira is. Csak minden negyedik válaszadó nyilatkozott úgy, hogy a gazdaság alakulása nincs hatással magánéletére.

Az eredmények szerint a magasabb jövedelmű háztartások alacsonyabb, a kisebb bevételből gazdálkodók nagyobb arányban érzik a gazdasági helyzet magánéleti hatásait. A gyermekes családok 71, a gyermektelenek 64 százaléka mondta, hogy az állam anyagi helyzete stressz tényezőként jelentkezik családi életében is.

A vizsgálat szerint az amerikaiak 43 százaléka bonyolódott komolyabb vitába rokonokkal, barátokkal az Egyesült Államok gazdasági helyzetét illetően. Ez a feszültség más formában is jelentkezik: a megkérdezettek 68 százaléka véli úgy, hogy az emberek kevésbé toleránsak polgártársaik politikai nézeteit illetően.

Címkék: kutatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.