Hírek
2020. November 30. 16:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fokozott óvatosságra int a katasztrófavédelem a tűzesetek elkerüléséért

Fokozott óvatosságra int az ünnepi időszakban keletkező lakástüzek elkerüléséért a katasztrófavédelem.
A lakásokban keletkező tüzek legfőbb kiváltó oka a fűtőberendezések helytelen használata, a dohányzás és az elektromos zárlat - írta hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Advent idején a koszorúkra helyezett mécsesek is fokozott kockázatot jelentenek. A vizsgálatok azt mutatják, hogy a lakástüzek többsége valamilyen emberi tevékenységre vezethető vissza, oka sok esetben mulasztás vagy gondatlanság.
A fűtési szezon kezdete óta huszonnégy halálos áldozatot szedtek a lakástüzek, az összesen csaknem tízezer négyzetméteren pusztító tüzekben hatvan ember sérült meg. A legtöbbször a fővárosban, valamint Pest, Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyében riasztották emiatt a tűzoltókat.
Emlékeztettek: péntek este a főváros V. kerületében, egy Szent István körúti lakásban, szombaton a Komárom-Esztergom megyei Környén, egy családi ház melléképületében keletkezett tűzben halt meg egy ember, vasárnap pedig Csongrád-Csanád megyében, Makón gyulladt ki egy ágy és halt meg emiatt egy ember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.
2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat
Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe