Hírek
2011. November 21. 07:28, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Folyamatosan döntik meg árbevételi rekordjaikat
Folyamatosan nő a Continental AG magyarországi cége, a ContiTech Fluid Automotive Kft. rendelésállománya, ezért az autóipari konszern termelésbővítő beruházásokat hajt végre - írta a Világgazdaság hétfőn.
Az autóipari hűtő- és fűtőberendezések tömlőit gyártó társaság Makón 1500 embert alkalmaz, a váci telephelyén pedig 700 főt.
A lapnak a cég ügyvezetője elmondta, hogy az elmúlt két évben folyamatosan döntik meg korábbi termelési és árbevételi rekordjaikat, jelenleg a hét minden napján három műszakban termel a makói és a váci gyár, pedig 2009 elején még be kellett vezetniük a négynapos munkahetet.
A társaság 2009-ben 3 millió eurót, tavaly 7,9 millió eurót fordított beruházásokra Magyarországon, az idén pedig 3,3 millió euró értékben fejleszt. A lap szerint az anyavállalat, a hannoveri székhelyű ContiTech mintegy ötmillió eurós beruházás feltételeit vizsgálja Nyíregyházán, a tervek szerint a 2004 óta a Continental csoporthoz tartozó 230 fős Phoenix Légrugó Technológia Kft.-nél épülne új kaucsukkeverék-gyártó üzem.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
