Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2015. Szeptember 27. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Folyamatosan emelkednek a gyermekétkeztetésre szánt források

Folyamatosan emelkednek a gyermekétkeztetésre szánt források

Évről évre folyamatosan növeli a kormány a gyermekétkeztetésre szánt forrásokat

- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton, egyben jelezve, hogy egyetért a Nemzeti Minimum civil csoport által kitűzött alapvető célokkal.

Az MTI-hez eljuttatott közleményben felhívják a figyelmet, hogy az idén csaknem 10 százalékkal, 52,6 milliárdról 58 milliárd forintra nőtt a rászoruló gyermekek tanév közbeni étkeztetésére szánt támogatás. 2010-ben a baloldali kabinet még csupán 29 milliárd forintot fordított erre a célra - jegyezték meg.

A nyári étkeztetésre a tavalyi 2,64 milliárd forint helyett, idén 3 milliárd forint jut, a jövőben az ingyenes étkeztetést pedig a többi szünetre is kiterjesztené a kormány - olvasható a közleményben.

A tájékoztatás szerint Magyarországon jelenleg a rászoruló gyermekek születésüktől kezdve a középiskola befejezéséig ingyenes vagy kedvezményes étkeztetésben részesülhetnek. A 0-3 éves korúak számára a bölcsőde, 3 éves kortól az óvoda, majd az iskolarendszer biztosítja az étkezést.

Az éhező gyerekek megsegítésére szombaton jótékonysági koncertet szervezett a Nemzeti Minimum. A koncertre az Emmi ingyenesen a szervezők részére bocsájtotta a Papp László Budapest Sportarénát, ahol csaknem száz előadóművész ingyenes fellépést vállalt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet