Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2013. Január 25. 08:49, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Folytatódnak a német repülőtéri sztrájkok, budapesti járatot is töröltek

Folytatódnak a német repülőtéri sztrájkok, budapesti járatot is töröltek

Folytatódik pénteken a magánbiztonsági szolgálatok dolgozóinak sztrájkja a düsseldorfi és a köln-bonni repülőtéren. A Lufthansa német légitársaság reggelig egy Düsseldorfból Budapestre közlekedő járatát törölte.

A munkabeszüntetés Düsseldorfban péntek este 22 óráig, a köln-bonni repülőtéren 20 óráig tart. Addig késésekre és járatkimaradásokra, a biztonsági ellenőrzésénél pedig a szokásosnál jóval hosszabb várakozási időre kell számítani.
A düsseldorfi a harmadik legnagyobb német repülőtér, az utasok száma évente nagyjából 20 millió. Csütörtökön a tervezett 530-ból 147 járatot kellett törölni. A köln-bonni repülőtéren pedig a tervezett 170 járat harmada maradt ki a sztrájk miatt.
A munkabeszüntetés oka, hogy megrekedtek a bértárgyalások a munkaadók és a repülőtéri biztonsági szakmában dolgozó munkavállalókat képviselő Verdi szakszervezeti szövetség között. A Verdi szerint mintegy 30 százalékos béremelésre van szüksége az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban dolgozó összes, mintegy 34 ezer biztonsági őrnek és szakembernek. A munkaadók szerint a bérkövetelés túlzott, a munkabeszüntetés pedig aránytalanul nagy fennakadást okoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld

Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda

Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.