Hírek
2012. Április 21. 14:07, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Így szinte minden elérhető lesz biciklivel
Oroszlányban a város főutcája mentén csaknem egy kilométeres kerékpárút és járda épül meg, ezzel a településen szinte az összes szolgáltató intézmény elérhető lesz kerékpárral.
A beruházással a napi ezerfős biciklis forgalom megkétszereződésére számítanak – tudatta a polgármester.
Takács Károly (Fidesz) elmondta: a 114 millió forintos beruházáshoz a város 74 millió forint támogatást nyert el. Az úttest mindkét oldalán megépülő kerékpárút mellett két kisebb hidat kell építeni a nyomvonalat keresztező patak felett, valamint korszerűsítik a közvilágítást, és különböző pontokon összesen száz kerékpár tárolására alkalmas eszközöket telepítenek.
A tervek szerint a kivitelezés júliusban kezdődik meg, a kerékpárutat szeptemberben adják át a forgalomnak. Oroszlányt egyeztetéseket folytat a Tatabánya felé vezető kerékpárút előkészítéséről.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
