Hírek
2012. Április 21. 14:07, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Így szinte minden elérhető lesz biciklivel
Oroszlányban a város főutcája mentén csaknem egy kilométeres kerékpárút és járda épül meg, ezzel a településen szinte az összes szolgáltató intézmény elérhető lesz kerékpárral.
A beruházással a napi ezerfős biciklis forgalom megkétszereződésére számítanak – tudatta a polgármester.
Takács Károly (Fidesz) elmondta: a 114 millió forintos beruházáshoz a város 74 millió forint támogatást nyert el. Az úttest mindkét oldalán megépülő kerékpárút mellett két kisebb hidat kell építeni a nyomvonalat keresztező patak felett, valamint korszerűsítik a közvilágítást, és különböző pontokon összesen száz kerékpár tárolására alkalmas eszközöket telepítenek.
A tervek szerint a kivitelezés júliusban kezdődik meg, a kerékpárutat szeptemberben adják át a forgalomnak. Oroszlányt egyeztetéseket folytat a Tatabánya felé vezető kerékpárút előkészítéséről.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
