Hírek
2016. Szeptember 08. 13:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: hvg.hu
Gyerekeit is megölette volna a soproni vállalkozó
Volt felesége megölésével bízta meg ismerősét egy 43 éves soproni vállalkozó, aki ellen most vádat emeltek.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség vádirata szerint a férfi volt feleségétől házassági vagyonjogi perben 64 millió forintot követelt, és ennek megszerzése érdekében „rablógyilkossággal” bízta meg ismerősét.
A vádlott és korábbi házastársa 2014-ben vált el, két gyermeküket a bíróság az anyánál helyezte el. A férfi vállalkozása eladósodott, kb. 50 millió forint tartozást halmozott fel.
Az elkövető 2015 októberében ismerte meg azt a férfit, akit először azzal bízott meg, hogy akár rablás elkövetésével, de szerezze meg volt feleségétől a követelt összeget. A terhelt benzinköltséget, 5-10 ezer forintos összegeket és élelmiszercsomagokat adott cserébe ismerősének megbízási díjként.
Egy hónappal később az elkövető anyagi helyzete tovább romlott, ezért másfélmillió forintot ígérve azt kérte ismerősétől, hogy szúrja le vagy ölje meg bármilyen módon volt feleségét. Az elkövetéshez vázolta a volt felesége által lakott ingatlan beosztását, a pénz helyét, a tudnivalókat a lakásban lévő kameráról, majd felajánlotta a nála lévő – garázst nyitó – távirányítót.
A férj azt is felvetette, hogy ha a gyerekeik is otthon lennének, akkor őket is meg kell ölni.
A vonakodó megbízottat a férj 2016 januárjától azzal buzdította, hogy ha ő nem teszi meg, szerezzen maga helyett olyan embert, aki hajlandó megölni volt feleségét. A megbízott végül beszámolt a vádlott tervéről egy ismerősének és a kiszemelt áldozatnak is, aki feljelentést tett a rendőrségen.
Az ügyészség a vádlottal szemben emberölés előkészületének bűntette miatt emelt vádat - írta a hvg.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 18:44, péntek | Helyi
Béketervet készítettek az amerikaiak
Nyilvánosságra került egy 28 pontos amerikai béketerv, melyet amerikai és orosz tisztviselők dolgoztak ki az évek óta húzódó orosz-ukrán konfliktus lezárására.
2025. November 08. 15:20, szombat | Helyi
Diákok is felvehetik a fix 3%-os hitelt
Az otthon Start Program most egy újabb lehetőséget biztosít a hiteligénylőknek, ugyanis most már az egyetemisták számára is elérhető. Mutatjuk hogyan lehetséges ez!
2025. November 07. 11:08, péntek | Helyi
Új vezérigazgatót köszöntöttek a GYSEV CARGO-nál
Riegler András vált a GYSEV CARGO vezérigazgatójává, aki már hosszú évek óta a társaság oszlopos tagja, most pedig új pozícióban folytatja tovább munkásságát.
2025. November 05. 14:42, szerda | Helyi
Ismét találkozik Orbán Viktor és Donald Trump
Magyarország miniszterelnöke és az Amerikai Egyesült Államok elnöke egy találkozót beszélt meg novemberre, melynek a magyar és amerikai kapcsolatok erősítése és az együttműködés a fő célja.
