Hírek
2022. Augusztus 19. 06:00, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti/fotó: police.hu
Gyorsan elítélték azt a férfit, aki a nyílt utcán akart megerőszakolni egy lányt Debrecenben

Nem jogerősen két év két hónap börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a Debreceni Járásbíróság csütörtökön azt a 33 éves férfit, aki meg akart erőszakolni egy nőt Debrecenben
- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-t. Dobó Dénes közleménye szerint a vádlott tettét elismerte, együttműködő volt és megbánó magatartást tanúsított.
A tényállás szerint a férfi július 30-án éjszaka ittas állapotban Debrecenben, az Erzsébet utcai buszmegállóban figyelt fel a sértettre, aki telefonnal a kezében sétált a nagyállomás felé. A vádlott elhatározta, hogy erőszakosan közösülni fog a nővel.
A férfi követte a sértettet, majd hátulról átkarolta és lefogta. A támadó ráfogott a telefonáló sértett mobilkészülékére is, hogy a telefonbeszélgetést megszakítsa. Ezután a vádlott a nő nyakát megfogta, fizikai erőfölényét kihasználva felemelte a megrémült sértettet, aki sikítani kezdett.
A férfi a nőt az Erzsébet utca melletti bérházak irányába akarta vonszolni azzal a szándékkal, hogy közösüljön vele. Mivel a nő a kiabálást nem hagyta abba, a férfi megijedt, a sértettet elengedte, majd elmenekült.
Az eset nyilvánosságra került egy internetes közösségi oldalon, ami a rendőrség tudomására jutott, és azonnal nyomozást rendeltek el. A bűncselekmény elkövetőjét a nyomozók azonosították, majd augusztus 16-án Kecskemét közelében elfogták.
Az ítélt nem jogerős, az ügyész három munkanap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. Az ügy a Debreceni Törvényszéken folytatódik - jelezte Dobó Dénes.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Május 24. 09:49, szerda | Kék hírek
Két millió forintért rendelt Elf Bart a NAV
A NAV Győr-Moson-Sopron vármegyei adóellenőrei az egyik népszerű közösségi oldalon látták egy árus hirdetését, akinél nagy tételben lehetett Elf Bart vásárolni.
2023. Május 22. 10:50, hétfő | Kék hírek
Komplett fegyverarzenált találtak egy albán férfinál Röszkén
17 gépkarabélyt, kettő géppisztolyt, kettő pisztolyt, valamint tölténytárakat és lőszereket találtak egy albán férfinál a röszkei határátkelőhelyen - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője.
2023. Május 18. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Roadpol: sok teherautó-sofőr nem használja a biztonsági övet
2023. Május 18. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Jogerősen húsz év fegyházra ítélték a VV Fanni-ügy vádlottját
Jogerősen húsz év fegyházbüntetésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla a VV Fanniként ismertté vált Novozánszki Fanni meggyilkolásával vádolt B. Lászlót szerdán.