Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2016. Május 24. 19:19, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hamis diplomával és nyelvvizsgával élt vissza egy önkormányzati dolgozó

Hamis diplomával és nyelvvizsgával élt vissza egy önkormányzati dolgozó

A Miniszterelnökség által 2014-ben elrendelt nyelvvizsga-felülvizsgálaton derült fény arra a visszaélésre,

amely miatt a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség csalás bűntettével vádolja a csongrádi önkormányzat, illetve a Csongrád Megyei Kormányhivatal egyik korábbi dolgozóját - tájékoztatta a kormányhivatal kedden az MTI-t.

A vádirat szerint a férfi több mint 15 éve dolgozott a csongrádi polgármesteri hivatalánál, illetve 2013-tól a Csongrád Megyei Kormányhivatalnál, munkaköréhez a középfokú végzettség is elegendő volt. A vádlott azért, hogy magasabb bért kapjon, 2004 májusában beadott egy budapesti főiskolán szerzett diplomát és egy alapfokú angol nyelvvizsga-bizonyítványt. A férfi valójában soha nem tette le az alapfokú nyelvvizsgát, és főiskolai diplomát sem szerzett, a dokumentumok hamisítványok voltak, azokat 2004-ben szerezte Budapesten egy ismeretlen személytől.

A vádlott a csongrádi önkormányzatnak mintegy 8 milliót, a Csongrád Megyei Kormányhivatalnak közel 2,8 millió forint kárt okozott, ami az eljárás során nem térült meg.

A kormányhivatal közleménye szerint a Miniszterelnökség kezdeményezésére 2014 nyarán kezdődött el a nyelvvizsgák felülvizsgálata. A közokirat ellenőrzését az Oktatási Hivatal végezte, ez a szervezet tett büntetőfeljelentést a visszaélés gyanúja alapján. Így indult el az eljárás a hivatal munkatársa ellen, aki a hamisítás tényét elismerte. A férfi kormányzati szolgálati jogviszonya a csalás kiderülését követően azonnal megszűnt.

Nyelvvizsgákkal ilyen visszaélés ma már nem történhet. A bizonyítványok ellenőrzése kötelező a kinevezés előtt, ezt a feladatot a Nyelvvizsga Akkreditációs Központ végzi - áll a kormányhivatal közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

2026. Május 15. 07:51, péntek | Belföld

A kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből

A gazdasági és energetikai miniszter elrendelte 150 millió liter 95-ös kísérleti oktánszámú motorbenzint és 425 millió liter motorikus gázolaj felszabadítását a kőolajtermékek biztonsági készletéből.