Hírek
2019. December 04. 07:36, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Hamis orosz és finn határoszlopokat állított fel migránsok megtévesztésére egy csaló
Saját gyártmányú orosz és finn határoszlopokat állított fel Európába tartó illegális migránsok megtévesztésére egy csaló Oroszországban, a finn határ közelében - közölték kedden orosz hírügynökségek.
A csaló, aki az egyik - meg nem nevezett - FÁK-ország állampolgára, Szentpéterváron megállapodott négy dél-ázsiai migránssal, hogy 10 ezer euróért átjuttatja őket Oroszországból az Európai Unióba. A csoportot csütörtökön egy olyan erdőbe vezette a Leningrád megyei viborgi járásban, ahol jó előre orosz és finn határoszlop-utánzatokat állított fel.
A határőrök az átverés kitervelőjét és áldozatait is elfogták. A bíróság a négy migránst a bíróság közigazgatási eljárásban pénzbírságra és kitoloncoltatásra ítélte az oroszországi tartózkodás szabályainak megsértése miatt. Vezetőjük ellen csalás címén indítanak eljárást.
A sajtójelentésekből nem derült ki, hogy a csaló először próbálkozott-e idegenek megtévesztésével.
A 78-as tévécsatorna hírportálja szerint idén eddig mintegy 1600 illegális migránst toloncoltak ki Szentpétervárról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
