Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2017. Október 05. 11:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Három magyar zeneszerző nyerte az Európai Kóruszeneszerzői Díjat

Három magyar zeneszerző nyerte az Európai Kóruszeneszerzői Díjat

Balatoni Sándor, Gyöngyösi Levente és Tóth Péter egy-egy alkotása érdemelte ki az Európai Kóruszeneszerzői Díjat. A nyerteseket 51 európai zeneszerző kórusműve közül választották ki.

Az Európai Kóruszeneszerzői Díjat az Arbeitsgemeinschaft Europaeischer Chorverbaende (AGEC) által szervezett Arany Hangvilla utódjaként 2011-2012 óta az Európai Kórusszvetség - Europa Cantat (European Choral Association) szervezi. A 2017/18-as évadban harmadik alkalommal rendezett versenyre a szövetség mintegy 40 országban működő tagszervezetei küldhettek be legfeljebb három-három pályaművet "a cappella kórusmű" és "kórusmű hangszerkísérettel" kategóriákban - közölte a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. csütörtökön az MTI-vel.

Idén 16 ország 17 kórusszervezete 41 zeneszerző 51 művét nevezte, amely jelentős emelkedés az előző évekhez képest.

Az a cappella kategóriában a zsűri megosztott első díjat adott át Balatoni Sándor férfikarra írt Cantate Domino és Tóth Péter Mesedoboz című nőikarra készült darabjáért, a hangszerkíséretre írt művek kategóriájában pedig Gyöngyösi Levente nőikarra, két hegedűre és kis ütőhangszerekre komponált Jubilate Deo című darabját ítélték a legjobbnak.

A nyertes pályaművek 300 eurós díjazásban részesültek és jövőre nemzetközi kórusok mutatják be őket Tallinban, a július 27. és augusztus 5. között szerevezett Europa Cantat fesztiválon.

Címkék: díj, kórus, zene, zeneszerző

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre