Hírek
2011. Szeptember 03. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Három megyében már szabad tüzet rakni
Részlegesen feloldotta korábban elrendelt tűzgyújtási tilalmát a Vidékfejlesztési Minisztérium: Baranya, Fejér és Zala megyében már lehet erdei tábortüzet rakni, az ország más területein érvényben marad a tiltó rendelet.
A tárca egyben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy azokban a megyékben, ahol a tűzgyújtási tilalom feloldásra került, tüzet gyújtani csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell eloltásáról. Hasonlóan fokozott figyelmet kérnek a telektulajdonosoktól is – az őszi avar és gyom égetése során ugyanis a tűz könnyen elérheti a közeli erdőket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
