Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2022. Március 24. 13:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Háromszázmilliót csalt ki ügyfeleitől, elítélték

Háromszázmilliót csalt ki ügyfeleitől, elítélték

Különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás miatt jogerősen nyolc év börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2008 és 2010 között 22 sértettől csaknem 300 milliót csalt ki.

A Pécsi Törvényszék az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vádlott 2008 januárja és 2010 októbere között egyéni vállalkozóként, később az általa képviselt gazdasági társaságon keresztül közvetítői tevékenységet látott el egy biztosításközvetítéssel foglalkozó alkuszcég nevében.

A férfi kizárólag az alkuszcég által kínált biztosítási lehetőségeket ajánlhatta az ügyfeleknek, nem volt jogosultsága arra, hogy az ennek során megkötött biztosításokért az ügyfelektől pénzt vegyen át.

Ügyfelei bizalmát kihasználva a vádlott a sértetteket megtévesztette, célja a pénzük megszerzése volt, az átvett összegeket saját céljaira, illetve tartozásainak kiegyenlítésére fordította.

A férfi huszonkét sértettnek összesen több mint 290 millió forint kárt okozott.

A Mohácsi Járásbíróság tavaly novemberben a férfit - egyebek mellett - különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás és többrendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt nyolc év börtönre és több mint 200 millió forintos kártérítésre ítélte, továbbá vagyonelkobzást rendelt el.

A másodfokon eljáró Pécsi Törvényszék a járásbíróság ítéletet lényegében helybenhagyta, mindössze a vádlott cselekményeinek jogi minősítését változtatta meg és a vagyonelkobzás összegét pontosította 25,5 millió forintra.

Az ítélet jogerős.

Címkék: ítélet, csaló, pécs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita