Hírek
2025. Február 26. 07:58, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Határozott fellépést ígér a GVH az élelmiszer-kiskereskedelemben
Minden rendelkezésre álló eszközével támogatja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az élelmiszerárak letörését célzó kezdeményezéseket - közölte a GVH kedden az MTI-vel.
Jelenleg is több versenyfelügyeleti eljárás zajlik élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásokkal szemben tiltott árrögzítés vagy megtévesztő reklámozás gyanúja miatt, fogyasztói jelzések alapján kiskereskedelmi láncokat érintő panaszeljárások is kezdődtek.
Hozzátették, hogy hamarosan mintegy 20 új termékkategóriával bővül az online árfigyelő, amely jelenleg 6 kereskedelmi lánc mintegy 1200 boltjában mutatja 78 termékkategóriába tartozó több mint 2000 élelmiszer árát.
A GVH ágazati vizsgálatai korábban bebizonyították, hogy az élelmiszerkereskedelem egyes szereplői az indokoltnál nagyobb mértékben emelték alapvető élelmiszerek árait
- indokolták az intézkedéseiket.
A közlemény szerint a hivatal a piaci folyamatokat figyelve továbbra is készen áll a beavatkozásra, támogatja az élelmiszerárakat csökkentő kezdeményezéseket, és figyeli a versenykorlátozó együttműködéseket.
Rigó Csaba Balázs elnök felszólító levelet is küldött több érdekképviseleti szervezetnek, mert az áremelési közleményeik a nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint sérthetik a tisztességes piaci versenyt, tiltott együttműködést idézhetnek elő és fokozzák az inflációs nyomást.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Életmód
Cannes - Francia filmmel nyílik a fesztivál
Pierre Salvadori francia rendező La Vénus électrique (Elektromos Vénusz) című romantikus vígjátéka lesz május 12-én a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje - jelentették be szerdán a szervezők.
2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód
Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére
A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. Április 01. 13:00, szerda | Életmód
Dunahouse: könnyűszerkezetes minden ötödik új családi ház
Míg 2021-ben még 3 százalék körül alakult, 2026-ra már meghaladta a 20 százalékot a könnyűszerkezetes családi házak aránya.
