Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2018. Szeptember 05. 05:06, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Házakat rongált meg a heves esőzés Veszprém megyében

Házakat rongált meg a heves esőzés Veszprém megyében

Nagy mennyiségű csapadék okozott károkat kedden Veszprém megyében, a több alkalommal érkező zivatar miatt több tucat épület megrongálódott

- tájékoztatta a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője az MTI-t. Szolgainé Soós Gabriella közlése szerint mintegy ötven helyszínen avatkoztak be a katasztrófavédelem munkatársai. A legsúlyosabb esetekhez Balatonfüreden, Herenden és Ajkán riasztották a tűzoltókat.

Balatonfüreden hét, Ajkán húsz, Herenden tíz házba tört be a víz. Herenden és Vigántpetenden egy-egy családi ház lakhatatlanná vált, a lakók kiköltöztek ingatlanukból.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország