Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2012. November 08. 14:26, csütörtök | Helyi
Forrás: Insomnia Reklámügynökség Kft.

HEINEKEN Hungária idén a természetvédelem mellett kampányol

HEINEKEN Hungária idén a természetvédelem mellett kampányol

Ötödször indítja útjára jótékonysági programját a HEINEKEN Hungária Zrt.

A söripari vállalat évente támogatja a gyárainak otthont adó városok civil szervezeteit és lehetőséget biztosít a városlakóknak, hogy maguk dönthessenek a felajánlott támogatás felhasználásáról. Változás az eddigiekhez képest, hogy idén témát is kapott a program: a természetvédelem került a fókuszba.

A 2008-ban elindított jótékonysági program alapja, hogy a HEINEKEN Hungária ne csak gyáraival, hanem társadalmi szerepvállalásával is erősítse jelenlétét a helyi közösségek életében. Ezért sörgyártásának egyik fellegvárában, Sopronban a helyi városvezetéssel együttműködve, a városok civil kezdeményezéseit kívánják támogatni. A program fővédnökével, Dr. Fodor Tamás polgármesterrel évről-évre közösen választják ki azt a három civil szervezetet, amelyek közül aztán a Sopron lakosai internetes szavazás során döntik el, kik kapják a milliós nagyságrendű támogatást.

A program növekvő népszerűsége tavaly indokolttá tette, hogy a vállalat megduplázza a felajánlott támogatás összegét és a lehetséges nyertesek számát is. Ez azt jelenti, hogy ma már Sopronban 4 millió forint a támogatás összértéke. A három kijelölt szervezet közül ketten pedig idén is biztosan nyerni fognak mindkét városban.

Ebben az évben újítás, hogy a természetvédelem jegyében zajlik majd a program, azaz a versengő szervezetek alaptevékenysége és célkitűzései is e téma köré épülnek.

„Felelős vállalatként fontosnak tartjuk, hogy felhívjuk a figyelmet a természetvédelem fontosságára. Környezetünkért, a körülöttünk levő élőlényekért mindannyian felelősek vagyunk. Szeretnénk, ha a program hatására ez a gondolatmenet elindulna és beékelődne az emberek mindennapjaiba.” – fűzte hozzá Diós László, a HEINEKEN Hungária humán erőforrás igazgatója.

A támogatásra jelölés hosszas kiválasztási folyamat, ahol számos tényező mellett figyelembe veszik a pályázók addigi tevékenységét, a városiak életére gyakorolt pozitív hatását, valamint a megjelölt célkitűzést is. Sopronban idén a három jelölt: Sopron Városi Tábor Alapítvány, a Soproni Erdőkért Környezetkultúra Alapítvány és a Soproni Polgárőr Egyesület, akikre a szavazók leadhatják voksaikat.

A jelöltekre szavazni 2012. december 8-án éjfélig lehet a program hivatalos weboldalán, a www.heinekensopronert.hu oldalon, ahol az egyes szervezetek, illetve a megvalósítandó célok részletes bemutatása is megtalálható.

A nyeremények ünnepélyes átadására Sopronban december 12-én kerül sor.

Címkék: Heineken, Sopron

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 17:38, csütörtök | Helyi

Támogatások és kitüntetések odaítéléséről döntött a soproni közgyűlés

Számos napirendi pontot tárgyalt a soproni közgyűlés, többek között elektromos autóbuszok beszerzéséről, civil szervezetek támogatásáról és a Hűség Napja alkalmából adományozott városi kitüntetések odaítéléséről.

2025. November 26. 13:12, szerda | Helyi

Elültették a 100. új fát Sopronban

Az önkormányzat faültetési programjához csatlakozva az IKEA Industry Magyarország Kft. 28 fát adományozott a város számára, melyeket soproni bölcsődék udvarán ültettek el. Az ültetések száma ezzel elérte a százat.

2025. November 25. 15:24, kedd | Helyi

Készüljünk az ünnepekre együtt a Soproni Adventen!

Hamarosan kezdetét veszi az adventi időszak, ezzel együtt pedig a Soproni Adventi Vásár is megnyitja kapuit. Ízek, fények, varázslat és persze ünnepi hangulat, erre mind számíthattok idén adventkor!

2025. November 25. 13:12, kedd | Helyi

Prof. Dr. Fábián Attila a Soproni Egyetem régi-új rektora

Ismételten Prof. Dr. Fábián Attila egyetemi tanárt találták a legalkalmasabbnak a rektori pozícióra, így 2026. januárjától továbbra is ő fogja az intézmény vezetői szerepét betölteni.