Hírek
2013. Február 15. 17:16, péntek |
Helyi
Forrás: sopron.hu
Helyi politika
2013. évi költségvetés a fejlődés jegyében
Fejlődik a város. A városvezetés benyújtotta a kisebb, olcsóbb, hatékonyabb önkormányzatiság jegyében Sopron 2013. évi költségvetését. Sopron jobban járt az új szabályokkal.
A dr. Simon István, Abdai Géza alpolgármesterek és dr. Dobos József jegyző által a Városházán tartott sajtótájékoztatón bemutatott költségvetés fő összege 15 milliárd 245 millió Ft.
Dr. Simon István elmondta, hogy költségvetésben hiány és hitelfelvétel nem szerepel, sőt 2013-ban 396 millió Ft általános tartalékkal számolnak.
A benyújtott tervezet biztosítja a város színvonalas működéséhez és a város további fejlesztéseihez szükséges forrásokat. A költségvetésben tükröződnek az ország megújításának új elvei, a törvényi változások.
Az alpolgármester arról is tájékoztatta a sajtó képviselőit, hogy ez a költségvetés nehezen összehasonlítható adatpárok tekintetében a korábbival, a kormányzat által meghozott strukturális döntések, intézményi átalakítások kedvezőbb helyzetbe hozták a várost, a város jobban járt. Az önkormányzat által 2013 januiártól ellátandó kevesebb feladat és az előnyösebb központi finanszírozás által, kedvezőbb a helyzet.
Abdai Géza arról beszélt, hogy az önkormányzati költségvetésen kívül csak a gyereksport támogatására a TAO-ból 472 millió Ft jut, sőt a kormány az adósság mintegy a felét is átvállalja. A fejlesztések felújítások ugyanolyan mértékben folytatódnak, ugyanakkor százalékos arányban javulást hoztak az új intézkedések. Az oktatási intézmények állami finanszírozásával, az önkormányzat fenntartása alatt maradt bölcsődék és óvodák központi támogatása növekedett, pozítív hatással lesz az intézmények fenntartásának biztosítására.
Dr. Simon István kiemelte: az emberek is jobban járnak mert a kormányzat által meghozott rezsicsökkentésre vonatkozó intézkedések alapján 10 %-al csökken a gáz, villany, távhő díja. Ez városi cégeinket is érinti adott mértékben, de így is örvendetes a döntés, hiszen a központi költségvetés az ezeknél a cégeknél, a rezsicsökkentés kapcsán keletkező veszteségeket kompenzálja, így ez sem terheli a városi költségvetést. Hasonlóan örülünk a víz és a hulladékdíj tervezett 10 %-os csökkentésének - mondta az alpolgármester.
Dr. Dobos Józef kiegészítésében arról tájékoztatott, hogy az eddig az önkormányzat által ellátott állami feladatok kormányhivatalhoz, illetve járási hivatalhoz kerülésével harmadával csökkent a hivatal létszáma, a kisebb önkormányzati apparátus hatékonyabban tudja ellétni az itt maradt feladatokat, amelyek kiegészülnek a januártól fenntartásba átvett múzeumok működtetésével.
A megyei önkormányzattól átvett múzeumok, kiegészülve a felújított Tűztoronnyal, a továbbiakban hatékonyan hozzájárulnak a turisztikai vonzerő növeléséhez - jelentette ki Abdai Géza.
A bemutatott költségvetést a bizottsági, és esetleges módosító javaslatok megtárgyalása után, várhatóan a február 28-ai rendes közgyűlésen fogadhatja el a képviselő testület.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 18:44, péntek | Helyi
Béketervet készítettek az amerikaiak
Nyilvánosságra került egy 28 pontos amerikai béketerv, melyet amerikai és orosz tisztviselők dolgoztak ki az évek óta húzódó orosz-ukrán konfliktus lezárására.
2025. November 08. 15:20, szombat | Helyi
Diákok is felvehetik a fix 3%-os hitelt
Az otthon Start Program most egy újabb lehetőséget biztosít a hiteligénylőknek, ugyanis most már az egyetemisták számára is elérhető. Mutatjuk hogyan lehetséges ez!
2025. November 07. 11:08, péntek | Helyi
Új vezérigazgatót köszöntöttek a GYSEV CARGO-nál
Riegler András vált a GYSEV CARGO vezérigazgatójává, aki már hosszú évek óta a társaság oszlopos tagja, most pedig új pozícióban folytatja tovább munkásságát.
2025. November 05. 14:42, szerda | Helyi
Ismét találkozik Orbán Viktor és Donald Trump
Magyarország miniszterelnöke és az Amerikai Egyesült Államok elnöke egy találkozót beszélt meg novemberre, melynek a magyar és amerikai kapcsolatok erősítése és az együttműködés a fő célja.
