Hírek
2019. Március 07. 13:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Holtnak nyilvánított magyar nő igényelt útlevelet Hágában

Holtnak nyilvánított nő igényelt új útlevelet Magyarország hágai konzulátusán, ezért a Somogy Megyei Főügyészség Közjogi Szakága eljárást kezdeményezett a holtnak nyilvánításáról szóló végzés hatálytalanításáért
– tájékoztatta a főügyészség az MTI-t csütörtökön. Azt írták: a nő édesanyja 2008-ban kérte jelenleg 39 éves gyereke holtnak nyilvánítását a bíróságon. Az anya azzal érvelt, hogy az 1990-es évek végén csecsemőotthonban hagyott gyereke később ismeretlen helyre, feltehetően külföldre távozott, és azóta nem adott magáról életjelet. A bíróság a kérelmet megalapozottnak találta, ezért a nőt holtnak nyilvánította.
A holtnak nyilvánított nő 2018 októberében megjelent a hágai konzulátuson, hogy új útlevelet csináltasson. Azt mondta, 1998-ban távozott külföldre, azóta nem járt Magyarországon, nincs kapcsolata a családjával.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van
2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld
Átadták a HUN-REN új székházát
Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.