Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2011. Július 30. 07:17, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort

Idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort

Elkezdődött a szüret a balatonboglári borvidéken. Az Európában legkorábban érő Csabagyöngye csak Magyarországon terem, így igazi hungarikumnak számít.

Az ebből a szőlőfajtából készült bor már szeptemberben a boltokba kerül, így idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort nemcsak Európában, de az egész északi féltekén.

Nehézkesen halad a szüretelő kombájn, mert az elmúlt napokban sok eső esett. Ez azonban nem ártott a termésnek, a gazdák szerint a Csabagyöngye idén jó minőségű, a belőle készült bort főleg Magyarországon értékesítik.

Közepesen jó termésre számítanak idén a többi szőlőfajta esetében is. Tavaly kevés és rossz minőségű szőlő termett szinte az egész országban. Emiatt alacsonyak voltak a felvásárlási árak is, például a korai fehér fajták kilójáért átlagosan 60 forintot adtak. Idén legalább 15 százalékos áremelkedés várható.

A Csabagyöngyéből készült bort augusztusban már palackozzák. A következő hetekben ezen a borvidéken az Irsai Olivér szedésével folytatódik a szüret. (rá)

hírTV

Címkék: szüret

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon