Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2018. Július 19. 17:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Idén is népszerűsítik a dinnyét az Erzsébet-táborokban

Idén is népszerűsítik a dinnyét az Erzsébet-táborokban

A nagy forgalmú nyári rendezvények mellett idén is népszerűsíti a dinnyét az Erzsébet-táborokban az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

Az AMC csütörtöki közleménye szerint a korai meleg miatt hamar kezdődött a dinnyeszezon, így a fonyódligeti és a zánkai táborokban már a héten 4 tonna dinnyét osztottak szét. A friss nyári gyümölcs - mint írták - nem csupán hűsít, de sok vitamint, vasat és foszfort is tartalmaz, magas víztartalmának köszönhetően pedig kiváló hidratáló, ami a fejlődő szervezet számára különösen hasznos.

A közlemény idézi a táborokat szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány főtitkárát, aki közölte, hogy a Zánkán és Fonyódligeten nyaraló gyerekek 11 héten át hetente 2600 kilogramm friss gyümölcsöt kapnak. Hornyák Tibor hozzátette, hogy a táborok szervezői nyitottak az egészséges életmód és a rendszeres gyümölcsfogyasztás népszerűsítésére.

Az AMC hangsúlyozta, hogy a kezdeményezéssel a gyermekek megismerkedhetnek a friss, helyi termékekkel, felnőttként pedig tudatos vásárlóvá válhatnak. Magyarországon az éves dinnyefogyasztás 13-15 kilogramm fejenként - tették hozzá.

Az Agrárminisztérium támogatásával megrendezett Nyár, dinnye, szeletem című fogyasztásösztönző kampány négy éve ösztönzi a magyar dinnye fogyasztását a nyári hónapokban. A kedvező időjárásnak köszönhetően idén különösen jó minőségű dinnye várható - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.