Hírek
2021. December 08. 17:03, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén még gyorsan bővül a globális számítógép-értékesítés
A számítógéppiac túljutott a világjárvány miatt elért csúcsán, idén még kétszámjegyű bővülés várható, jövőre azonban már visszazuhan a kereslet.
Az International Data Corporation (IDC) előrejelzése szerint az idén 344,7 millió személyi számítógépet szállítanak ki a világon, 13,5 százalékkal többet, mint tavaly. A szervezet szeptemberben még ennél is nagyobb, 14,2 százalékos idei bővüléssel számolt.
A PC-eladások átlagos éves növekedési üteme (CAGR) 2022-2025 között már csak 3,3 százalék lesz az előző két év kétszámjegyű bővülése után az okostelefonok és laptopok támasztotta erős versenyben.
Az intézet jelentése szerint a folyó negyedik negyedévben a globális PC-kiszállítások éves összevetésben 3,4 százalékkal csökkennek az ellátási láncok továbbra is fennálló problémái miatt, illetve a megnövekedett logisztikai költségek hatására.
Az IDC előrejelzése szerint a globális táblagép kiszállítások esetében is hasonló a trend, azaz idén 4,3 százalékos növekedés várható, de ezen belül a folyó negyedévben 8,6 százalék lehet a visszaesés.
Jitesh Ubrani, az IDC egyik kutatási vezetője úgy összegezte a helyzetet, hogy "a piac túljutott a PC-k iránti világjárvány-kereslet csúcsán".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld
Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén
A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
