Hírek
2013. Április 28. 19:55, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Időjárási helyzet Európában:
----------------------------
Az Ibériai-félsziget déli részétől az Alpok térségén keresztül egészen a Kelet-európai-síkságig hullámzó frontrendszer húzódik. Emiatt a felsorolt tájakon általában sok a felhő, és többfelé esik az eső. A frontrendszertől északnyugatra az ilyenkor megszokottnál hidegebb az idő, a csúcshőmérséklet jellemzően 4 és 12 fok között alakul. Ugyanakkor a kontinens délkeleti harmadán anticiklonális hatások érvényesülnek. A leszálló légmozgásnak köszönhetően arrafelé sokat süt a nap, számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A délutáni órákra nagyrészt 21 és 29 fok közé melegszik fel a levegő, sőt helyenként 30, 32 fokot is mérnek. A fent említett frontrendszer hidegfronti szakasza érinti a Kárpát-medencét is, majd hétfőn már ismét melegebb levegő áramlik fölénk.
Várható időjárás az ország területén hétfő estig:
-------------------------------------------------
Eleinte gomolyfelhős lesz az ég, az északi, északkeleti országrészben néhol előfordul zápor, zivatar. Éjszaka mindenütt csökken a felhőzet, hétfőn sok napsütésre, csapadékmentes időre számíthatunk. A déli, délnyugati szél hétfőn napközben többfelé megerősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9, 14 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 26, 30 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
