Hírek
2014. Május 07. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A Földközi-tenger középső és keleti medencéjében, valamint Kelet-Európában anticiklon található. A leszálló légmozgások hatására gyengén felhős vagy derült az idő, északabbra általában 13, 18, délebbre 19, 24 fokot mérnek. Az anticiklontól északkeletre Nyugat-Oroszország fölötti középponttal egy ciklon örvénylik, területén gyengén és erősen felhős területek egyaránt vannak és több helyen esik az eső. A legmagasabb nappali hőmérséklet ott 0, +8 fok között alakul. Nyugat-Európa legnagyobb részén egy ciklon alakítja az időjárást. Előoldalán meleg, nedves levegő áramlik Délnyugat-Európa, az Alpok térsége és Németország fölé. Arrafelé általában 18, 24, az Ibériai-félsziget déli részén 28, 34 fok közé melegszik a levegő. A ciklon hátoldalán hidegebb levegő érkezik Európa nyugati területei fölé, ott már csak 13, 18 fok között alakul a maximum-hőmérséklet.
A Kárpát-medencét szerda este az említett ciklon hidegfrontja éri el, mely csütörtök napközben el is hagyja térségünket.
Várható időjárás az ország területén csütörtök estig:
-----------------------------------------------------
Az ország legnagyobb részén még több órára kisüt a nap, majd a déli óráktól nyugat felől egyre nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, estig északnyugaton valószínű eső, zápor, egy-egy zivatar. Éjszaka erősen felhős vagy borult lesz az ég, több helyen várható eső, zápor. Csütörtökön nyugat felől fokozatosan csökken a felhőzet, a Dunántúlon több, keleten kevesebb napsütésre számíthatunk, elsősorban a Dunától keletre lehet eső, zápor, egy-egy zivatar. Szerdán a déli, délnyugati szél többfelé megerősödik. Csütörtökön az északnyugati szél lesz több helyen élénk.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8, 13 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 17 és 22 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
