Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2015. Október 02. 07:28, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - Csöbör Katalin: Európa bádogkontinenssé válhat

Illegális bevándorlás - Csöbör Katalin: Európa bádogkontinenssé válhat

Csöbör Katalin szerint Európa bádogkontinenssé, sátortáborrá fog válni a hatalmas migráció miatt, ha nem védi meg határait.

A miskolci fideszes országgyűlési képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: határok nélkül nincs ország, "mi nem világállamot akarunk, hanem saját országot és saját Európát".

Az Európába özönlő hatalmas népesség miatt a tét nem az, hogy "Európa muzulmánná válik, hanem, hogy káoszba, polgárháborúba süllyed" - hangoztatta a kormánypárti politikus. Ez a népvándorlás egész Európát robbanással fenyegeti, ami azt jelenti, hogy nem az érkezők fognak jobban élni, hanem Európa fog bádogkontinensé, sátortáborrá válni - fűzte hozzá.

Csöbör Katalin kijelentette, hogy az illegális határátlépők sokasága nem háborús területről érkezik, a migránsok többsége a magasabb életszínvonal miatt érkezik ide, "egy részük szerencsevadász", ráadásul terroristák is lehetnek közöttük.

Mint mondta, akár több tízmillió ember is útnak indulhat, ezért döntött úgy a miniszterelnök és a kormány, hogy Magyarország határait meg kell védeni, a nemzeti konzultáción pedig egymillió ember nyilvánította ki ezt. "Ha Magyarország határait megvédjük, akkor egész Európát megvédjük" - jegyezte meg.

Az Európai Tanács elnöke, Donald Tusk szavait idézve Csöbör Katalin azt mondta: nem igaz, hogy nem lehet megvédeni Európa határait. "Ezt csak azok mondják, akik nem akarnak Európában határokat, akik világállamot akarnak" - tette hozzá.

Emlékeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szavaira, miszerint a népvándorlás nemcsak Európa problémája, "ez világméretű probléma, és világméretű megoldásra van szükség". Hozzátette: remélhetőleg minden nagyhatalom komolyan veszi ezt a problémát, és késlekedés nélkül cselekednek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.