Városlista
2025. augusztus 20, szerda - István

Hírek

2016. Január 25. 07:47, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére

Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére

Senki nem készül Schengen végére - jelentette ki Horváth Dániel, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

A szakértő szerint egyetlen uniós tagállamnak sem érdeke, de a problémát sem oldaná meg, ha a határait meg nem védő Görögországot kizárnák az övezetből; ugyanakkor heteket, hónapokat vesz igénybe, hogy kidolgozzák az állam északi határán húzódó második védvonal jogi kereteit.

Horváth Dániel azt hangsúlyozta: valamennyi uniós tagállam a külső határokon kívánja megállítani az emberáradatot, hiszen a belső határellenőrzés hosszú távú fenntartásának nincsenek meg a jogi feltételei.

Mint mondta: a következő hónapok eseményei annak eldöntése felé mutatnak, hogy a jövő Európája föderatív vagy nemzetállami alapú alakulat lesz; példaként hozta fel, hogy a nap folyamán egyeztetnek a schengeni övezet belső határellenőrzésének kérdéséről az uniós bel- és igazságügyi miniszterek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.