Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2017. Június 19. 09:02, hétfő | Helyi

Ismét izgalmas programok várnak ránk a hétvégén

Ismét izgalmas programok várnak ránk a hétvégén

Tündérfesztivál, Sopron Zenél! és A muzsika hangja vár ránk a hétvégén.

Június 24-én ismét a Deák tér ad otthont a Soproni Tündérfesztiválnak, ahol játékok, különféle foglakozások, izgalmas produkciók szórakoztatják a gyerekeket, tündéreket és manókat. Fellép Pályi János Bábszínháza, a Rutkai Bori Banda, a soproni Drazsé zenekar, a Mozgás Ritmus Lendület Club és ismét lesz Viseletverseny.

Szintén június 24-én várja a közönséget a Sopron Zenél! című rendezvény. Tucatnyi helyi és soproni kötődésű vidéki zenekar mutatkozik be ezen a napon, a belváros legszebb helyszínein. Az est megkoronázásaképp soproni fiatalok, (HofferSuli tanulói) és Soproni Zenész Barátok a legendás THE ROLLING STONES zenekar dalait mutatják be saját elképzelésük szerint.

A Fertőrákosi Barlangszínházban pedig a Pesti Magyar Színház mutatja be A muzsika hangja című musicalt június 24-én és 25-én, Mahó Andrea, Csengeri Attila, Fonyó Barbara és Hűvösvölgyi Ildikó főszereplésével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 14:31, kedd | Helyi

Nemsokára postázzák a Nemzeti Petíciót

A héten megkezdik a Nemzeti Petíció postázását a magyar háztartásokba. A petíciót azért indították, hogy a magyarok pénze a magyaroké maradjon.

2026. Január 22. 13:40, csütörtök | Helyi

Itt az új KRESZ!

Megérkezett az új KRESZ, amelyben aktualizálták a jogszabályokat és kiderült a rollerek helyes, szabályszerű használata is. A dokumentum már elérhető és előreláthatólag szeptemberben lép hatályba.

2026. Január 20. 16:30, kedd | Helyi

Tudj meg többet a méhnyakrákról – életet menthet!

Minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hetet, amely a prevencióra hívja fel a figyelmet.

2026. Január 19. 14:48, hétfő | Helyi

A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

A hazánkból kitoloncolt német kisebbségiek emléke előtt tisztelgünk, akiknek a második világháború évekkel a lezárta után is megnehezítette az életét. Január 19-én rájuk emlékezünk.